Здибанки на стовпах

«Здибанка на стовпах» — це щомісячна зустріч із непересічними людьми, які діляться своїми знаннями та досвідом на теми театру та мистецтва. Щомісяця наші гості надихають  пізнавати і творити. Кожна із зустрічей у своїй назві має слова «на стику», адже ми завжди шукаємо спільний знаменник і певну взаємодію.



▪ «Здибанка на стовпах» з Ніною Бічуєю. «На стику: Література і театр»
На зустрічі з Ніною Бічуєю ми намагалися поглянути на театр іззовні, зокрема як він працює на стику різних жанрів, особливо на стику літератури. Тож наскільки важливе слово, яке ми промовляємо до глядача? Наш діалог був про те, як ми розуміємо і сприймаємо театр через призму літератури: п’єси, мемуаристику та інші твори.

«Здибанки на стовпах» з Надією Тарнавською. «На стику: Пісня і театр»
Надя Тарнавська присвячує все своє життя пісні. Для неї це невід’ємна частинка життя. Також ми звикли чути пісню в театрі, оскільки вона також є невід’ємною частиною театрального мистецтва. Відтак наш діалог з Надією був про силу та глибину української пісні.

▪ «Здибанки на стопах» з отцем Іваном Рибаруком. «На стику: Церква і театр»


Отець Іван родом з села Криворівня, він править у маленькій церкві Різдва Пресвятої Богородиці на вершечку гори. Щоб почути його сильне і просте слово і відчути його велику любов до кожного, незалежно від віросповідання, люди з’їжджаються з цілої України. На нашій «Здибанці» отець розповідав про зв’язок церкви і театру. Ми говорили про те, як театр проявляється в церкві і навпаки: церква у театрі. На цій зустрічі ми подискутували про конфронтацію, партнерство та родинність між церквою та театром. Відео зі Здибанки

▪ «Здибанка на стопах» з владикою Борисом Ґудзяком. «На стику: освіта і театр»
На ІV традиційній «Здибанці» ми говорили про силу спільного знаменника церкви, освіти та театру. Владика Борис розповів про важливість широго розвитку світогляду студента, який полягає не лише в освітньому процесі, а передовсім в духовному. Ми спілкувались про відкритість, прозорість спілкування, про спільноту, про освіту, театр, церкву і дізнались, де за задумом владики Бориса буде найсмачніше у Львові морозиво.
Нотатки зустрічі на "Збручі" Відео зі Здибанки

▪ «Здибанка на стопах» з Дзвінкою Матіяш.  «На стику: інтерпретація чи творення тексту»


У цій зустрічі до нас завітала Дзвінка Матіяш. Жінка своїм внутрішнім голосом пройшла шлях святого Якова, вона вірить, що можна допомогти письмом, тому є письменницею. Водночас Дзвінка — перекладачка, перекладені нею вірші Яна Твардовського дали зрозуміти, що любов залишається попри все інше. На зустрічі ми говорили про текст: його безпосереднє творення та творення у часі перекладу.

▪ «Здибанка на стопах» з Олесем Августом Чумаковим.«На стику: практики духовні і мистецькі»


Гостем вечора був ієромонах салезіанського чину Олесь Август Чумаков. На цій зустрічі ми шукали гармонію і поєднання між духовним та мистецьким світами. Говорили про літературу, театр та релігію, а також роздумували над духовними та мистецькими практиками.

 «Здибанка на стопах». Співочий майстер-клас з ДРЕВО


На цій співочій Здибанці ми знайомились з серцем полтавської пісні. Відкривачами цього таїнства став фольклорний ансамбль "Древо" із самої Крячківки. Разом ми вчились полтавських пісень і створювали співочу енергію.

 ▪ «Здибанка на стопах. На стику: Театр і Мандри»


В цей день ми розмовляли про історію та філософію мандірівних театрів та про те, як сьогодні поєднується мандрівка і театр. Театрознавиця Оксана Палій розповіла про явище мандрівного театру: його культурологічний та історичний аспекти, а режисер та директор театру "І люди, і ляльки" Олекса Кравчук поділився театральними мандрами Львівщиною. ШТУКУ також розказав свою жменю цікавих історію з власних театральних подорожей Україною.